Izdvojeno

Novosti
Svjetsko školsko plivačko prvenstvo
Autor: Darka Sudarević, 24. 4. 2017.

U Budimpešti se održava ISF svjetsko školsko plivačko prvenstvo. Natjecanja traju od 20. do 25. travnja, a na njima sudjeluju i naše učenice. Nakon tradicionalnog otvaranja i prvog natjecateljskog dana Hrvatska je dobila prvu medalju.
Osvojila je je Martina Andrašek učenica u disciplini 100 m leđno. Od ostalih rezultata vrijedi izdvojiti 5. mjesto hrvatske štafete 6×50 m slobodno i 8. mjesto Martine Andrašek na 100 m slobodno. Drugog dana Martina Andrašek osvojila je i drugu brončanu medalju u disciplini 50 m leđno.
U nedjeljnim natjecanjima Kristina Miletić osvojila 6. mjesto na 200 m slobodno (u A finalu), dok je štafeta 4×50 m mješovito zauzela 7. mjesto. U B finalima Marija Dodik osvojila je 6. mjesto na 50 m leđno, Martina Andrašek 1. mjesto na 50 m slobodno, dok je Tena Pernar osvojila 7. mjesto na 100 m delfin.

Čestitke učenicama i pohvale na spektakularnim rezultatima i uzornom ponašanju. Posebne čestitke Martini Andrašek koja je osvojila prve dvije plivačke medalje za hrvatski školski sport.