Izdvojeno

Novosti
Tri kompleta medalja za Treću
Autor: Antonio Perić, 18. 3. 2009.

U utorak, 17. ožujka a.d. 2009. odigrane su finalne utakmice Županijskog natjecanja srednjih škola grada Zagreba u sportskim igrama. Osvojena su dva prva mjesta - rukometaši i košarkašice, dok su nogometaši osvojili drugo mjesto. Čestitke igračima, doista su zaslužili medalje.

Moram priznati da sam ostario najmanje pet godina uslijed stresa koji sam doživio na klupi. Krenimo redom.

Prvi su na teren izašli nogometaši kojima su se suprotstavili učenici Željezničke tehničke škole. Utakmica je bila puna preokreta: prvo su poveli igrači ŽTŠ, da bi naš Mario Jeličić izjednačio pred kraj prvog poluvremena. Početkom nastavka Mislav Jukić pogađa za 2:1 i veliku radost na našem dijelu tribine. Ipak, već u sljedećem napadu događa se čitav niz nesretnih okolnosti i ŽTŠ izjednačuje. Novo vodstvo protivnika doživjeli smo pet minuta prije kraja utakmice, da bi Ivan Nimac izjednačio minutu prije kraja, dok je bio u igri kao igrač-golman. Presudili su udarci sa 6m koji nisu vrijedni spomena, jer u takvom natjecanju pobjeđuje sretnija ekipa. U svakom slučaju, dečki su ostvarili plasman na Državno, što nije uspjelo niti jednoj generaciji nogometaša lll. gimnazije prije njih. Svaka čast!

Rukometaši su imali, kako sugerira završni rezultat, najlakši posao, jer pobijedili su Sportsku gimnaziju 17:13. Utakmica je bila izjednačenija nego što to izgleda na prvi pogled. Naime, naši su dečki bili u rezultatskom zaostatku veći dio prvog poluvremena. Utakmica je odlučena sredinom drugog dijela kada su naši nekoliko napada protivnika odlično obranili te poentirali u kontri. Želimo im isto takokvalitetne nastupe i na Državnom.

Posebno zanimljivu utakmicu odigrale su košarkašice, koje su poslije stalnih preokreta u rezultatu ipak uspjele pobijediti igračice Vll. gimnazije rezultatom 41:40. Utakmica je bila šokantna, kako samo može biti utakmica košarkašica lll. gimnazije. Morale su se mučiti za svako vodstvo hrabrom igrom u napadu i velikom borbenošću u obrani, ali su svaki puta to vodstvo prelagano prepustile protivnicama. Ipak, kada je najviše trebalo, odigrale su iznimno pametno i zasluženo pobijedile pogotkom iz slobodnog bacanja kada je na semaforu pisalo 6:59. Čestitke od srca!

Zahvala svim navijačima koji su nas bodrili. Ovo su i vaše pobjede.