Sport
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
PRVA HRVATSKA MEDALJA U POVIJESTI SVJETSKIH ŠKOLSKIH PRVENSTAVA U PLIVANJU
Autor: Josipa Rendulić, 29. 4. 2017.

Na Svjetskom prvenstvu, koje se održalo u Budimpešti, nastupilo je više od 400 natjecatelja iz 17 zemalja, a hrvatske boje branile djevojke iz Kušlanove Kristina Miletić, Martina Andrašek, Paola Horvat, Petra Blažević Marija Dodik i Tena Pernar. Natjecale su se u deset disciplina, a već prvog dana Martina Andrašek na 100m leđno uzela je brončanu medalju, prvu hrvatsku medalju u povijesti svjetskih školskih prvenstava u plivanju. U B finalima na 50m prsno Petra Blažević zauzela je 6. mjesto, Tena Pernar na 50m leptir 4. mjesto, a Marija Dodik na 100m leđno zauzela je 5. mjesto.  Na kraju prvog dana u štafeti 6x50m naše djevojke zauzele su odlično 5. mjesto. Drugog dana Martina Andrašek se ponovo okitila brončanom medaljom, ovaj put na 50m leđno te kao prva u B finalu završila utrku na 50m slobodno.

[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]