Glazba liječi tijelo kroz dušu
Autor: Mia Feratović, 2. 10. 2015.

Glazba je tu da na nas djeluje svojim tekstom i melodijom. Kako kaže latinska poslovica „ Medicine sanat animam per corpus, musica sanitem corpus per animam“ što bi u prijevodu značilo: Medicina liječi dušu kroz tijelo, a glazba liječi tijelo kroz dušu.

Mia Čović, I.e

Ovaj članak pišem kako bih vam metal, rock, punk i emo glazbu predstavila na drugi način. Kada vam netko spomene metal, svi odmah pomislite na mračne tekstove, melodije i izvođače. Istina, postoje i takvi, ali ima i drukčijih. Ove vrste glazbe mogu nam popraviti raspoloženje, a tako nas i utješiti. Razumijemo li njihov tekst, shvaćamo da nas većina zapravo ohrabruje. Ljudi često govore da je metal protiv kršćanske i ostalih vjera, ali to često nije istina. Mnogi bendovi žele nas zapravo razveseliti. Većina današnjih pop pjevača pjeva o novcu  i slavi. Ta se glazba smatra dobrom i popularnom, ali čim netko spomene metal, rock, punk ili emo svi odmah pomisle na neko zlo. Nemam ništa protiv pop glazbe, ali smatram da ona ponekad zna loše utjecati na čovjeka potičući ga samo na materijalno bogatstvo.

Dobro je poznato da je ova glazba smanjila stopu samoubojstava za 89%, što je još jedan dokaz da zna i dobro utjecati. Važan je još jedan problem vezan uz ovu vrstu glazbe, a to su predrasude zbog kojih se sljedbenici ovih glazbenih smjerova poprijeko gledaju i prozivaju. Govorim iz iskustva jer sam i ja prošla to. Ovaj članak ću još posvetiti svoj zlostavljanoj djeci u školi. Znam kako vam je i kroz što ste sve prošli. I meni je bilo teško, ali sam uspjela. I vi to možete samo morate biti jaki i ne slušati druge. Svatko ima svoje mišljenje i svoje stavove. Svatko ima pravo slušati glazbu kakvu hoće a da ga drugi ne osuđuju. Često mnogi ljudi ne misle tako pa najčešće ljudi kao ja budu na njihovoj meti. Mnoge je strah pa to prešućuju, ali vjerujte mi, bolje je da kažete. Tako vam se može pomoći i zaustaviti nasilje na vrijeme.

Ako vas zanima o kakvoj glazbi govorim, evo primjera nekih bendova: Black Veil Brides, Bring Me The Horizon, Bullet For My Valentine, Pierce The Veil, Sleeping With Sirens, Falling In Reverse…