Mjesec hrvatske knjige
Autor: Josipa Rendulić, 29. 10. 2016.

U utorak smo povodom Mjeseca hrvatske knjige prisustvovali izlaganju teoretičarke dječje književnosti Dubravke Zime te predstavi učenika Osnovne škole Otok.

Marcela Mikulić, III. c

Učenici viših razreda OŠ Otok utjelovili su likove iz bajki Ivane Brlić Mažuranić s obzirom na to da je sama bajka bila u prvom planu uz temu Davnina u Pričama iz davnine. Gospođa Zima potrudila se približiti nam bajke iz različitih perspektiva te nam reći ponešto o dubljim značenjima spisateljičinih djela. Počela je izlaganje spominjanjem stogodišnjice prvog izdanja zbirke Priče iz davnine, trudeći se potaknuti nas na ponovno iščitavanje pripovjedaka.