Poduzetnik budućnosti
Autor: Josipa Rendulić, 18. 3. 2017.

„Poduzetnik budućnosti“ naziv je projekta koji je namijenjen srednjoškolcima, a održava se svake druge subote s početkom u 10 sati na Ekonomskom fakultetu. Prvi susret bio je u subotu, 11. ožujka, a sveukupno će biti pet susreta.

Gabrijela Đuras, II. f

Studenti Ekonomske klinike organiziraju ovaj projekt u suradnji s Udrugom srednjoškolaca Hrvatske. Ekonomska klinika je udruga koja pruža usluge besplatnog savjetovanja s naglaskom na mlade poduzetnike i socijalne poduzetnike. Cilj ovog projekta je povećanje opće ekonomske i financijske pismenosti svih skupina društva te upoznavanje srednjoškolaca s ekonomskom terminologijom i razvojem ideja. Osim toga, svrha je projekta izgraditi poduzetničku svijest mladih i potaknuti ih na razvijanje sebe i projekta.

Prijaviti se mogu svi učenici srednjih škola. Također, treba naglasiti da dolaskom na četiri od ukupno pet predavanja, učenik dobiva certifikat koji mu ulazi u životopis, te mu olakšava pronalazak posla vezanoga uz poduzetništvo. Pozivaju se svi zainteresirani da dođu i postanu mladi poduzetnici!