Mobitel koji zvoni pod satom kao najiritantnija pojava
Autor: Marina Kopić, 27. 2. 2010.

Fascinancija

Pojava koja najviše ruši koncentraciju učenika na satu, ali ih i budi iz sna, uz eksploziju atomske bombe ispred učionice (ovo je samo hipotetsko, nikad nisam isprobao), je zvonjava mobitela. Nikako si nisam mogao objasniti kako netko prije ulaza u školu (ili prije početka školskog tjedna) može zaboraviti staviti mobitel na vibru.

Na većini predmeta mi, kad se nekom dogodi pojava iz naslova, kroz glavu prolazi: „Isuse, jel ona retardirana? Možda, kad bi se cijeli svijet oblijepio papirima na kojima pi pisalo Ugasi mobitel, možda bi ga onda ugasila,“ dok je, ipak, na nekim satovima to dobrodošlo osvježenje.

Spoznaja

Ništa ti ne može promijeniti stavove o ljudskim „hendikepima“ dok isti ne zapadne tebe. Tako, npr. da me pogazio auto dok sam pretrčavao cestu, ne bih kolutao očima na članak u novinama:

U četvrtak oko pola osam M.M. (∞) je s dvije vreće u kojima je nosila po jednog slona pretrčavala Šubićevu ne bi li stigla na tramvaj. Nažalost, puknula ju je sedmica.

„Ne znam što ću. Em se ne mrem zgurat u tramvaj, em ih gaze – ovo mi je drugi put ovaj tjedan da kasnim na poso!“ na brzinu nam je ispričala Ž.Ć. (33).

Da, zazvonio mi je mobitel.

Antonio Dominik, 2.e