Dani kruha
Autor: Antonio Dominik, 8. 11. 2010.

Državna i svehrvatska smotra Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje održala se u Koprivnici 10. listopada 2010. godine, a svaka škola predstavila se na jednom izložbenom prostoru (štandu).

Kao i svake godine naša je škola sudjelovala na smotri. Nastojali smo dobro se pripremiti pa smo danima ranije marljivo radili. Moram posebno istaknuti našeg razrednika i profesora Srećka Malbašića koji je bio začetnik svake ideje vezane za opremanje našeg izložbenog prostora. Uz njega smo i nas četiri: Antonia Bandić, Maristella Kovač, Mia Milas i moja malenkost pripremale plakate i različite ukrasne materijale, a najveći je zadatak naravno bio napraviti proizvode od brašna: kruh, pecivo, kolače. Srećom, u akciju pripremanja kruha uključile su se i neke profesorice i ispekle različita peciva, a posebno su interesantna bila ona u obliku zečeva, mamila su poglede na naš štand.

Iako su svi štandovi bili jako lijepi i nosili sa sobom miris kraja iz kojeg dolaze (a bilo ih je iz različitih krajeva; iz svih hrvatskih županija, ali i iz Bosne i Hercegovine, Vojvodine, Mađarske i Austrije), naš je štand bio prava atrakcija, što zbog nošnji koje smo nosili, što zbog profesora koji je cijelo vrijeme animirao prolaznike plesom, pjesmom i razgovorom. Upravo smo zato među prvima podijelili sva peciva i uputili se na organizirani ručak, a zatim na kavicu. Bilo je lijepo razmjenjivati dojmove nakon uspješnog dana.

Ova je manifestacija, osim predstavnika škola, okupila i velik broj visokih dužnosnika školstva i crkve, središnju svečanu misu na Trgu predvodio je biskup Mrzljak.

Već oko 14 sati napustili smo Koprivnicu ushićeni i zadovoljni predstavljanjem svoje škole.

Magdalena Pirić, 2.b

Magdalena Pirić, 2.b