Iz tame u svjetlo
Autor: Antonio Dominik, 27. 11. 2010.

Nekolicina učenika III. gimnazije, u pratnji prof. Špoljarić i prof. Paveka, 17. studenog 2010. prisustvovala je projektu zajednice Cenacolo i Udruge za sprječavanje, informiranje, djelovanje i resocijalizaciju ovisnika – S.I.D.R.O.,  „Iz tame u svjetlo“. U Velikoj dvorani Studentskog centra u Zagrebu slušali smo životna svjedočanstva mladih iz Zajednice Cenacolo i gledali plesno-scenske prikaze na teme „Iz tame u tamu“, „Odbačeni“ i „Maske“. Primarni cilj projekta je bio ukazati na rastući problem ovisnosti koji se javlja u današnjem društvu. Publika su većinom bili mladi od 14. do 25. godine. Žalosno je što mnogi mladi nisu pokazali poštovanje i razumijevanje te su već na početku i u sredini predstave odlazili.  Članovi zajednice Cenacolo, koji su realizirali projekt, nisu profesionalni pjevači niti plesači, no mnogi to nisu shvatili. Njima nije bilo lako stati pred gomilu svojih vršnjaka i pokušati im pokazati lošu stranu ovisnosti kojoj su i sami bili podlegli. Ako poznajete nekog tko je zaglibio u ovisnosti, pomozite mu da se izvuče, da spozna pravi smisao života, nemojte odustati od njega!

Petra Plivelić, 3. a

Petra Plivelić, 3. a