Čitajte
Autor: Denis Gagić, 23. 5. 2011.

Pred nama su ljetni praznici. Bilo bi lijepo kada biste se u hladu na plaži uhvatili neke knjige, onako za razbibrigu. Zašto potratiti vrijeme beskorisno ljenčareći kada možete učiniti nešto korisno za sebe. Čitanjem širite svoj vokabular, usavršavate lakoću slaganja misli u suvisle rečenice i usvajate određeno znanje.

Ljetni praznici su savršeno vrijeme za čitanje lektira koje tijekom godine „slučajno“ nismo stigli pohvatati (dobro ih je nadoknaditi jer nikada ne znate koji će vas lektirni naslov dočekati na državnoj maturi). Ukoliko ste cijele školske godine bili vrlo marljivi i uzorni učenici te ste pročitali baš svaku lektiru, preporučam da posegnete za nekom knjigom s područja beletristike.

Prošlo ljeto vladala je masovna zaluđenost Sumrak sagom, koja je stekla mnoge obožavatelje, točnije obožavateljice. Vjerujem da ni ženska populacija III. gimnazije nije ostala ravnodušna. Stoga, svima koji vole pomalo fantastične ljubavne priče preporučam nove naslove koji ravnopravno pariraju dobro poznatom Sumraku. Na popisu su: debitantski serijal Pali anđeo autorice Lauren Kate, nova vrsta bajke koja zasada ima dva nastavka Krila i Čarolije autorice Aprilynne Pike, serijal Besmrtnici autorice Alyson Noel te vampirski serijal Kuća noći autorica P. C. Cast i Kristin Cast. Uživajte u čitanju!

Petra Plivelić, 3. a