Pomozite djeci u Vugrovcu
Autor: Denis Gagić, 19. 12. 2011.

Sigurno su vas roditelji ovih par tjedana ispitivali što biste željeli za Božić.

Kakve su bile vaše želje? Mobitel? Laptop? Nešto što gledate tjednima u dućanu i svojim džeparcem si to ne možete priuštiti, ali priželjkujete da će roditelji biti širokogrudni Djed Božićnjak za Božić i ispuniti vam vašu želju?

Hoćete li biti tužni ako ne dobijete upravo ono što ste tražili? Božić je. Vrijeme darivanja i veselja i sada su nam misli već na praznicima, uz bor pun poklona ili u kuhinji punoj kolača… kako za koga. J A kako bi bilo da umjesto darova za Božić nekom darujete svoje srce?

Jeste li ikad pomislili da bi vas više od svih ovih poklona mogao usrećiti nečiji zagrljaj ili mala sitnica? Ljudi u ovom razdoblju zaborave na svakodnevne brige i uživaju u sreći kojoj imaju. Neki za Božić nemaju bor pun kuglica koji na Badnju večer ukrašavaju sa svojim roditeljima, nemaju pregršt poklona niti osobe koje bi im mogle reći da ih vole. Što kažete na božićni poklon u kojemu usrećujete nekog drugog? Ovogodišnji maturanti odlučili su pronaći pravu bit Božića i pomoći onima kojima je to najpotrebnije - djeci u Vugrovcu. Tjedan prije Božića odlučili smo posjetiti dom u Vugrovcu i učiniti sve što možemo da bi i toj djeci pružili sreću; pravu sreću Božića, a to je zajedništvo, pomoć i ljubav.

Ako želite i vi sudjelovati i pomoći, učinili biste i nama i njima veliku uslugu. Do ove srijede, ako imate stare odjeće koja vam ne treba ili bilo čega što smatrate da bi moglo biti od pomoći (žao mi je što se  ne mogu sjetiti sad ničeg više jer je jutro :P) javite se prof. Maji Ilić. Nije obavezno, ovisi samo o vama. Ponekad  pomoći nekom drugom može usrećiti više nego kad usrećimo sebe i nema bolje nagrade za naša djela nego osmjeh onog kojem smo pomogli. Polugodište završava, brige nestaju na mjesec dana… pomozimo i drugima da i oni zaborave na svoje brige i dožive pravi smisao Božića.

Hvala svima koji su na bilo koji način pridonijeli ovoj našoj pomoći

Iva Klasić, IV. c