Za sve ljubitelje zime
Autor: Mia Feratović, 15. 11. 2014.

Počinju pripreme za božićne blagdane. Iako vrijeme nije baš tipično za jedanaesti mjesec, tako je već godinama, stoga se ne bismo smjeli čuditi.

Jedni kažu da će zima biti vrlo oštra, drugi kažu da ćemo se pretvoriti u Australiju, a vjerojatno postoje i treći koji su smislili tri smaka svijeta koji će nas zadesiti od dvanaestoga do trećega mjeseca. Bilo kako bilo, čaroban Božić i prevesela Nova godina bit će onda kada trebaju biti i bit će jednako prekrasni iako neće biti snijega kao što gledamo u filmovima.

Ukrašavanje grada raznoraznim ukrasima i šarenim lampicama počinje. Svake godine, nekoliko milijuna kuna (točnije 5 milijuna), trošimo na ukrašavanje centra grada. Svi se slažemo da je grad u to doba godine i više nego prekrasan, ali smatram da je ta cifra zbog situacije u državi ipak malo previsoka, ali kako se nikoga ništa ne pita, ne preostaje nam ništa nego uživati na prekrasnom Zrinjevcu ili možda u Tkalčićevoj ulici.

Osim čudnoga vremena i skupih lampica počela je i sezona kupovanja poklona. Hrvati u prosjeku na božićne darove potroše oko 10 milijardi kuna. I taj bi broj trebao biti manji, ali to je jedina kupnja u godini kada možemo zaboraviti na recesiju i ne razmišljamo da zbog novog televizora nećemo imati što jesti dva mjeseca. Možda bi taj broj bio manji da umjesto četiri loše stvari kupimo jednu odličnu, a da bismo to mogli, moramo poklone tražiti sada, a ne čekati 20. prosinca.

Nadam se da ćete svi uživati u zimi i svim lijepim i manje lijepim stvarima koje donosi.