Oznaka kvalitete za projekt PsychMe2 - Mental health in COVID-19 times
Autor: Ivana Delač, 13. 10. 2021.

Projekt "PsychMe2 - Mental health in COVID-19 times" profesorice i školske psihologinje Ivane Delač nagrađen je eTwinning oznakom kvalitete. U ovaj su projekt bili uključeni učenici prošlogodišnjih četvrtih razreda koji su pohađali fakultativnu nastavu iz psihologije, ukupno 18 njih, a projektna suradnja je realizirana sa školama iz Poljske i Turske.

U sklopu projekta, učenici su osmislili i proveli istraživanje učinka pandemije, potresa i online nastave na mentalno zdravlje srednjoškolaca, a rezultati istraživanja u našoj školi mogu se vidjeti na ovoj poveznici. Učenici su u projektu radili timski, razmjenjivali svoja iskustva s učenicima iz partnerskih škola, a izradili su i padlet sa savjetima i korisnim izvorima za nošenje sa stresom i očuvanje mentalnog zdravlja koji se može vidjeti na ovoj poveznici.

Rezultati ovog projekta predstavljaju polazišnu točku za osmišljavanje i provedbu aktivnosti vezanih za očuvanje mentalnog zdravlja učenika Treće u ovoj školskoj godini.