Božićno izdanje Grada Zagreba 2010.
Autor: Antonio Dominik, 27. 11. 2010.

Svake godine se naš dragi gradonačelnik, Milan Bandić, pobrine za što ljepše uređenje grada. Bez obzira na to što većina ljudi više preferira ljeto, nakon njega svi jedva čekamo čari čudesnog Božića. To je vrijeme ljubavi, sreće, darivanja i obitelji. S obzirom na ovogodišnju tvrdoglavu rececesiju,  nadam se da ćemo se baš svi potruditi biti što sretniji i usredotočeniji na blagostanje dolazećih blagdana. Sinoć je pao prvi ovogodišnji snijeg koji je definitivno potaknuo veselje djece ali i odraslih. Nije se zadržao ali nam je na par sati dao romantičnu zimsku atmosferu. Danas se na Trgu bana Jelačića pali prva adventska svijeća. Bilo bi odlično kada bi vremenske prilike bile pogodne za takav događaj, da pada snijeg kako bi atmosfera bila u potpunosti blagdanska. Na Trgu možemo uživati u paljenju prve svijeće uz kuhano vino i kobasice. Vjerujem da će puno ljudi doći uživati na svježem zraku uz svoje voljene. U ova loša vremena doista nam je potrebno malo prigodne sreće za nastavak puta kroz ovu hladnu nadolazeću zimu, zato predlažem da za početak svi posjetite novouređeni blagdanski trg, zatim posjetite rodbinu koju dugo niste vidjeli i svi zajedno počnite s planovima za božićne darove. Želim svima puno bolji ulazak u novu 2011. godinu. Dragi školske kolege, vremena je još malo do kraja prvog polugodišta, zato primite se posla, stisnite zube i zagrijte stolice kako biste mogli bezbrižno uživati u dočeku Nove godine. Savjet se pogotovo tiče nas, maturanata.

Tena Žarković, 4. d

Tena Žarković, 4. d