Putovanja
Autor: Denis Gagić, 23. 5. 2011.

Sveti Augustin je jednom rekao da je svijet kao knjiga, a oni koji ga ne proputuju su samo pročitali jednu stranicu. Svijet je pun prelijepih mjesta koje treba istražiti. Većina ljudi samo sanja o putovanjima, no ne potrude se ostvariti svoj san. Smatraju da se moraju odreći previše toga da bi platili put.

Za put ti ne treba velika organizacija ni ušteđevina. Na televiziji gledamo ispovijesti mladih ljudi koji su samo jednog dana ustali iz kreveta i odlučili proputovati cijeli svijet. Putovanje je pustolovina. Kada počneš putovati, pustolovina te prati cijeloga života. Još od starog vijeka, čovjeku je poznato putovanje. Čovječanstvo se oduvijek zanimalo za neistražena područja. U protivnom, danas ne bi znali za prekooceanske kontinente. Jedna od najljepših mjesta na svijetu su:  Machu Picchu, slapovi Iguazu, Viktorijini slapovi, Grand Canyon i još mnoga druga. Prema istraživanjima „sjaj na noćnom“ nebu je nešto što većina ljudi žele vidjeti. Sjaj na noćnom nebu se odnosi na polarnu svijetlost. Na svijetu je toliko toga što se treba vidjeti i istražiti. U samo jednom danu može se vidjeti toliko stvari. Nažalost neki potroše cijeli dan ležeći pred televizorom. Na svakom koraku očekuje nas čudo. Mi nismo svjesni toga da u jednom danu možemo svjedočiti tolikim čudima. Za početak dovoljno je slijediti svoj san, a poslije tko zna gdje će vas život odvesti.

Sara Lizatović, 1. a