„Sve možemo zajedno na našoj staroj Pešći“
Autor: Darka Sudarević, 22. 10. 2012.

Dani mjesnog odbora Pešćenica koji su počeli u ponedjeljak 15. listopada održavaju se pod motom „Sve možemo zajedno na našoj staroj Pešći.“ Manifestacija je trajala do subote, 20. listopada, kada su na školskom sportskom igralištu III. gimnazije održani humanitarni turniri.

Tijekom cijelog tjedna održavao se zaista bogat program. U ponedjeljak se, u sklopu Dana mjesnog odbora, obilježio i Dan bijelog štapa kada posebnu pažnju posvećujemo slijepim i slabovidnim osobama. Program se održao u sportskoj dvorani Centra za odgoj i obrazovanje Vinko Bek. Večer su otvorili najmlađi folkloraši iz Dječjeg vrtića Duga zatim Etno grupa osnovne škole Dragutina Kušlana i „Mali svirači“ koji su si dali truda i sami izradili svoje instrumente. Nastupali su i folkloraši iz folklorne skupine „Kolo“, polaznici plesnog kluba Spin te domaćini iz Centra Vinko Bek s predstavom „Tramvaj“ i body percusion „Psssst!

Manifestacija se nastavila u petak, 19. listopada, u prostoru Mjesne samouprave u Njegovševoj. Tamo je održana zdravstvena tribina „Kako protiv raka dojke?“

U subotu, 20. listopada, održalo se „Druženje u Smogogradu“. Na igralištu III. gimnazije odigrani su malonogometni, košarkaški te turnir u stolnom tenisu. Gostovali su i naši veslači, srebrni olimpijci. Svi turniri su humanitarnog karaktera.

Također, u subotu je održano i predstavljenje sugrađanima u Bužanovoj ulici. Tamo su bili postavljeni štandovi Poštanske i telekomunikacijske škole, Centra Vinko Bek i ostali štandovi sponzora.

Magdalena Margić, III. a