Prvi nacionalni hod za život
Autor: Josipa Rendulić, 25. 5. 2016.

U subotu,  21. svibnja 2016., u Zagrebu se održao prvi nacionalni hod za život pod geslom “Za život, obitelj i Hrvatsku”.

Mia Čović, I. e

Hod za život započet je okupljanjem na Trgu kralja Tomislava u 10 sati. Zatim su se okupljeni zajedno uputili preko Zrinjevca do Trga bana Jelačića. Na Trgu je bio kratak i zanimljiv program za velike i za male koji je završio u 14 sati. Svrha hoda za život jest da nas podsjeti kako je svaki ljudski život važan i jedinstven. Svako dijete, i ono nerođeno, trebamo čuvati. Djeca su budućnost naše zemlje. Svaka obitelj treba potporu jer je važna. Trebamo pokazati da je Hrvatska zemlja u kojoj želimo odgajati djecu i osnivati obitelji jer – što je Hrvatska bez Hrvata?