III. gimnazija Zagreb

Posjetili smo
DOŽIVLJAJ SA UTAKMICE
Autor: Josipa Rendulić, 17. 11. 2018.

U četvrtak, 15. studenog 2018., odigrala se utakmica Lige Nacija između Hrvatske i Španjolske na punom Maksimiru.

Lucija Balić i Iva Ćurić, II. d

Otišle smo ranije sa nastave kako bismo se stigle pripremiti za spektakl koji je na kraju nadmašio naša očekivanja. Bile smo toliko uzbuđene da smo mislile da sanjamo kad smo došle na tribine. Nismo mogle vjerovati da uživo gledamo naše viceprvake sa Svjetskog prvenstva u Rusiji. Atmosfera je bila odlična i možemo reći da se vratilo ono zajedništvo koje nas je krasilo ljetos.

Nakon prvog poluvremena u kojem je bilo puno akcija, ali je završeno bez ijednog pogotka sa obje strane, dočekalo nas je napeto drugo poluvrijeme sa pet izvanrednih golova. Utakmica je završila sa konačnih 3:2 za Hrvatsku, a najveće iznenađenje priredio nam je naš Tin Jedvaj koji je postigao svoja prva dva pogotka za reprezentaciju i to sa svoje neprirodne pozicije. Odigrao je utakmicu iz snova i donio nam važna tri boda netom prije susreta s Engleskom. Jako smo sretne i ponosne što smo bile dio te važne i nezaboravne priče na Maksimiru.